Cab Mach 4s 600b to profesjonalny, sterowany komputerowo system drukarski, który pozwala na optymalizację procesu drukowania i zwiększenie wydajności. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz dotykowy, który dostarcza użytkownikowi wszystkich potrzebnych informacji. Przygotowana oryginalna instrukcja instalacji i obsługi Cab Mach 4s 600b jest kompleksowym kompendium wiedzy na temat sprzętu. Instrukcja zawiera wszystkie niezbędne informacje, aby użytkownik mógł samodzielnie zainstalować i prawidłowo konfigurować urządzenie. Instrukcja opisuje również wszystkie dostępne funkcje, a także zawiera szczegółowe informacje dotyczące utrzymania i wsparcia technicznego.
Ostatnia aktualizacja: Oryginalna instrukcja instalacji i obsługi Cab Mach 4s 600b
Zapraszamy do korzystania z naszego wsparcia w formie instrukcji tekstowych. Znajdują się tutaj instrukcje do rozwiązywania najczęściej zgłaszanych problemów. Jeśli jednak brakuje rozwiązania Twojego problemu skontaktuj się z nami - postaramy się pomóc.
Poniżej znajduje się lista głównych kategorii porad. Aby przejść do konkretnego działu kliknij na link.
- Podgląd zdalny z kamer przez P2P
- Podgląd zdalny z kamer przez przekierowanie portów
- Aktualizacje urządzeń
- Instrukcje ogólne
Podgląd zdalny z kamer przez P2P
Podgląd na żywo z kamer bezpieczeństwa polega na przesyłaniu obrazu bieżącego z kamery do telefonu/tabletu lub komputera za pomocą technologii P2P, czyli chmury. Aby zrealizować zatem taką opcję warunkiem koniecznym jest uzyskanie dostępu do sieci za pomocą Wi-Fi lub poprzez dane komórkowe.
KONFIGURACJA PODGLĄDU ZDALNEGO - KOMPUTERY STACJONARNE
KONFIGURACJA PODGLĄDU ZDALNEGO - SMARTFONY I IPHONE'Y
Podgląd zdalny z kamer przez przekierowanie portów
Przekierowanie portów to sposób, w jaki router zezwala na ruch na określonych portach. W naszym przypadku są to porty specyficzne dla NVR. Ruch sieciowy musi zostać skierowany do rejestratora. Poniżej znajdują się instrukcje, które opracowane zostały według serii BCS i umożliwiają wykonanie podglądu zdalnego.
Aktualizacja urządzeń
Aktualizacja Kamer BCS point
Instrukcja instalacji najnowszej wersji oprogramowania. W web serwisie urządzenia wpisujemy adres IP i w ustawieniach odczytujemy najważniejsze informacje. W tej zakładce można sprawdzić model i wersje obecnego oprogramowania.
Aktualizacja kamer BCS Line
Kamerę BCS Line możemy zaktualizować na dwa sposoby. Poprzez dedykowany program Configtool lub z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. W instrukcji opisane zostały oba rozwiązania. pl/instrukcje-aktualizacja-rejestratorow-bcs-line">Aktualizacja rejestratorów BCS Line
Instrukcja aktualizacji z wykorzystaniem oprogramowania Configtool oraz poprzez Web service. Ważne, aby podczas przeprowadzania procesu nie odłączać urządzenia od sieci i zasilania.
Instrukcje ogólne
Instrukcja obsługi Smart PSS
Smart Professional Surveillance System.
Jak poprawnie skonfigurować oprogramowanie do odtwarzania i zarządzania monitoringiem? Instrukcja menedżera urządzeń oraz konfiguracja alarmów. pl/instrukcje-obsluga-rejestratorow-ip-bcs-point/">
Instrukcja do rejestratorów IP BCS Point
Jak zalogować się po raz pierwszy do urządzenia NVR?
Opis operacji myszy, informacje o przyciskach na panelu przednim, konfiguracja początkowa i zaawansowana oraz wiele innych.
Dyrektywa Maszynowa dużo miejsca poświęca instrukcji obsługi. Producent ma za zadanie dostarczyć egzemplarz instrukcji maszyny wprowadzonej do obrotu lub oddanej do użytku na terenie Unii Europejskiej. W instrukcji powinny być zawarte informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania, konserwacji, regulacji, montażu, transportu, a także wszelkie inne informacji dotyczące bezpieczeństwa maszyny. W artykule przedstawię aktualne zalecenia dotyczące treści oraz struktury instrukcji obsługi.
Wymagania prawne dla instrukcji obsługi maszyn
Wymagania dotyczące instrukcji obsługi dla wszystkich maszyn zawarte są w § 58 i § 59 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn. Zgodnie z § 58 rozporządzenia maszyna wprowadzana do obrotu lub oddawana do użytku musi posiadać instrukcje obsługi. Obowiązek napisania takiej instrukcji spoczywa na producencie maszyny lub jego uprawomocnionym przedstawicielu. Te same wymagania są zawarte w dyrektywie maszynowej 2006/42/WE, czyli w dokumencie europejskim, do którego odnosi się polskie rozporządzenie.
Język instrukcji zgodnie z dyrektywą 2006/42/WE
Wszelkie pisemne lub ustne informacje i ostrzeżenia powinny być sporządzone w języku lub językach Unii Euopejskiej, w którym maszyna zostaje wprowadzona do obrotu lub oddana do użytku.
Na instrukcji producent powinien umieścić napis: "Instrukcja oryginalna". W przypadku, kiedy "Instrukcja oryginalna" nie istnieje w języku lub językach oficjalnych państwa UE, w którym maszyna będzie użytkowana, tłumaczenie instrukcji na ten język powinien dostarczyć producent lub jego upoważniony przedstawiciel. Na przetłumaczonej instrukcji powinien znajdować się napis: "Tłumaczenie instrukcji oryginalnej".
Forma instrukcji dla maszyn
Dyrektywa Maszynowa nie podaje szczegółów dotyczących formy instrukcji. Jednak ogólnie uznaje się, że wszystkie instrukcje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dostarcza się w formie papierowej. Czasami jednak przydatne jest udostępnienie instrukcji w formie elektronicznej oraz w intrenecie w celu odzyskania instrukcji, gdy wersja papierowa zostanie zagubiona przez użytkownika.
Treść instrukcji zgodnej z dyrektywą maszynową
Instrukcja powinna być napisana w taki sposób, aby użytkownik podczas jej czytania nie miał żadnych wątpliwości w stosunku do jej treści. Wszystkie instrukcje obsługi dotyczące maszyn muszą posiadać przynajmniej następujące informacje:
- firmę i pełny adres producenta i jego upoważnionego przedstawiciela;
- podanie nazwy, typu i modelu maszyny
- deklarację zgodności lub dokument przedstawiający jej treść
- ogólny opis maszyny
- rysunki, schematy, opisy i objaśnienia niezbędne do użytkowania, konserwacji i naprawy maszyny oraz sprawdzenia prawidłowości jej działania
- opis stanowiska lub stanowisk pracy, które mogą zajmować operatorzy
- opis zamierzonego zastosowania maszyny
- ostrzeżenia dotyczące niedozwolonych sposobów użytkowania maszyn, które, jak to wynika z doświadczenia, mogą mieć miejsce
- instrukcje montażu, instalacji i łączenia
- instrukcje dotyczące mające na celu zmniejszenie hałasu lub drgań
- instrukcje dotyczące oddania do użytku i eksploatacji maszyny
- instrukcje dotyczące szkolenia operatorów
- informacje dotyczące ryzyka resztkowego
- instrukcje w sprawie środków ochrony indywidualnej
- wykaz narzędzi, które można stosować w maszynie;
- warunki, w jakich maszyna spełnia wymagania stateczności podczas użytkowania, transportu, montażu, demontażu, postoju, badań czy możliwych do przewidzenia awarii
- instrukcje bezpiecznego transportu z podaniem masy maszyny i jej różnych części
- opis sytuacji awaryjnych i sposób postępowania w takich wypadkach
- opis czynności regulacyjnych i konserwacyjnych wraz z instrukcjami
- specyfikacje części zamiennych
- informacje na temat emisji hałasu
- informacje na temat promieniowania emitowanego przez maszynę.
Dodatkowe wymagania dla instrukcji obsługi maszyn
Dyrektywa maszynowa przewiduje dodatkowe wymagania dotyczące instrukcji dla pewnych grup maszyn i są to:
- Maszyny stosowane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym instrukcje - instrukcje muszą wskazywać zalecane środki i metody czyszczenia, dezynfekcji i płukania, nie tylko dla obszarów łatwo dostępnych, ale także dla tych obszarów, do których nie ma dostępu lub nie jest on zalecany.
- Maszyny przenośne, trzymane w ręku lub prowadzone ręcznie (kosiarki, maszyny do czyszczenia podłóg, itp. ) - instrukcje muszą zawierać informacje dotyczące drgań przenoszonych przez te maszyny, w tym:
- całkowita wartość drgań, działająca na układ dłoń/ramię, jeżeli wartość ta przekracza 2, 5 m/s2. Jeżeli wartość ta nie przekracza 2, 5 m/s2, należy to napisać w instrukcji,
- niepewność pomiarową.
- Maszyny przenośne udarowe, montażowe i inne - instrukcje muszą zapewniać informacje dotyczące:
- osprzętu i wyposażenia wymiennego, które mogą być używane z daną maszyną,
- odpowiednich elementów montażowych lub innych elementów uderzanych, które mogą być używane w danej maszynie,
- w razie potrzeby odpowiednich nabojów.
- Maszyny samojezdne - Instrukcje muszą podawać następujące informacje dotyczące drgań przenoszonych przez maszynę na układ dłoń/ramię lub na całe ciało:
- całkowita wartość drgań działających na układ dłoń/ramię, jeżeli wartość ta przekracza 2, 5 m/s2. Jeżeli wartość ta nie przekracza 2, 5 m/s2, należy to napisać w instrukcji,
- najwyższą ważoną wartość skuteczną przyspieszenia działającego na całe ciało operatora, jeżeli wartość ta przekracza 0, 5 m/s2. Jeżeli wartość ta nie przekracza 0, 5 m/s2, należy to napisać w instrukcji,
- niepewność pomiarową.
Napisanie instrukcji obsługi nie jest łatwym zadaniem. Producent w instrukcji powinien zwrócić uwagę użytkownika na wiele aspektów dotyczących maszyny, począwszy od działań, których użytkownik nie może wykonywać, przez montaż, transport maszyny, aż do planu jej konserwacji, smarowania, postępowania w sytuacji awarii oraz ostatecznie do demontażu maszyny. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów jakie tworzy producent maszyny.
Od 30 lat optymalizujemy procesy logistyki magazynowej,
jako HIT - Kody Kreskowe. Przed nami nowy etap.
HKK Group zaprasza do wspólnej podróży!
Od 30 lat optymalizujemy procesy logistyki magazynowej, jako
HIT - Kody Kreskowe. Przed nami nowy etap. HKK Group zaprasza do wspólnej podróży!
Voice Picking
Technologia kompletacji głosowej voice picking, to innowacyjna metoda wspomagająca pracę pracowników magazynowych.
Zobacz więcej
Etykiety, oznakowanie i druk
Etykiety
Etykiety samoprzylepne, bezklejowe, czy przywieszki to element identyfikacji, który już na stałe zagościł w nowoczesnym przemyśle, logistyce, czy handlu. pl/oferta/etykiety/" target="" aria-label="Read more about Etykiety">Zobacz więcej
Projektowanie i montaż znaków
Nawet najlepiej wykonane oznakowanie, musi być umiejscowione w dobrze zaplanowanej, funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni oraz zainstalowane w sposób w pełni profesjonalny. pl/oferta/projketowanie-montaz-znakow/" target="" aria-label="Read more about Projektowanie i montaż znaków">Zobacz więcej
HKK Group - jedna firma, tyle możliwości!
Już od 30 lat wspieramy optymalizację procesów logistyki i produkcji. Współpracujemy z Klientami z niemal każdej branży i o każdym zakresie wielkości organizacji.
Potrzeby optymalizacyjne w tych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa są bardzo różnorodne. Aby im sprostać, przyjęliśmy koncepcję jak najszerszego, holistycznego profilu naszej działalności.
Na HKK Group (historycznie HIT-Kody Kreskowe) składają się działy: aplikacji informatycznych, sprzętowy, automatyzacji, serwisu, produkcji etykiet samoprzylepnych oraz produkcji znaków. To dzięki tak rozwiniętej strukturze, jesteśmy w stanie Wam pomóc w sposób kompleksowy.
Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów logistycznych. Pracujemy nie tylko w magazynach. Wdrażamy projekty optymalizacyjne w POS-ach, dużych lotniskach, portach i zewnętrznych firmach składujących.
HKK Group jest jednym z głównych dostawców sprzętu Zebra, Honeywell, Datalogic, CAB, Toshiba i Cubiscan w Europie Wschodniej. Posiadamy świetnie wyposażoną drukarnię, która zdolna jest do produkcji najróżniejszych systemów identyfikacyjnych dla magazynów, logistyki i branży retail.
Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów logistycznych najwyższej klasy. Pracujemy nie tylko w magazynach, ale także wdrażamy projekty optymalizacyjne w POS-ach, dużych lotniskach, portach i zewnętrznych firmach składujących.
HKK Group jest jednym z najlepszych dostawców sprzętu Zebra, Datalogic, CAB, Toshiba, Honeywell w Europie Wschodniej.
HKK Group - jedna firma, tyle możliwości!
Na HKK Group (historycznie HIT-Kody Kreskowe) składają się działy: aplikacji informatycznych, sprzętowy, automatyzacji, serwisu, produkcji etykiet samoprzylepnych oraz produkcji znaków.
Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów logistycznych najwyższej klasy.
HKK Group jest jednym z najlepszych dostawców sprzętu Zebra, Datalogic, CAB, Toshiba, Honeywell w Europie Wschodniej.
Aktualności, baza wiedzy, wdrożenia
Dołącz do Strefy Eksperta HKK
Wysyłamy tylko ciekawe i wartościowe materiały, nie częściej niż dwa razy w miesiącu.
Rejestrując się do newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest HIT KODY KRESKOWE IGLEWSCY SPÓŁKA JAWNA
Razem z Politechniką Poznańską, realizujemy projekt badawczy Digital Twins
Z przyjemnością informujemy, że nasza Spółka będąc liderem konsorcjum uzyskała dotację z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu badawczego pt. Opracowanie systemu informatycznego do aktywnego sterowania produkcją z zastosowaniem koncepcji Digital Twins.
Projekt jest realizowany w ramach Działania 1. 1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Celem projektu jest opracowanie nowego innowacyjnego produktu w postaci systemu informatycznego umożliwiającego aktywne sterowanie produkcją poprzez dynamiczne harmonogramowanie produkcji oraz bieżące monitorowanie parametrów przepływu materiałów i procesów wytwórczych. Funkcjonowanie systemu będzie opierało się na analizie i podejmowaniu decyzji z zastosowaniem metod symulacyjnych oraz metod wspomagania decyzji. Realizacją prac zajmować się będzie konsorcjum składające się: HIT-Kody Kreskowe i Konsorcjanta: Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. Projekt podzielony jest na 5 etapów.
Efektem projektu będzie: system informatyczny wpisujący się w koncepcję Digital Twins. Rozwiązania funkcjonalne systemu pozwolą na cyfrowe odwzorowanie rzeczywistych procesów produkcyjnych.
POIR. 01. 01-00-0352/21