Instrukcja przeprowadzania testów Frigidaire Fac105p1ad

Instrukcje testowania Frigidaire Fac105p1ad są dostępne, aby pomóc użytkownikom w uzyskaniu najlepszych wyników z ich urządzenia. Te instrukcje obejmują wskazówki dotyczące odpowiednich testów czujników, wyświetlaczy, wentylatorów i silników. Instrukcje mają również informacje na temat sprawdzania kompresora, systemu sterowania i zaworów. Instrukcje uwzględniają również wskazówki dotyczące wykrywania usterek i usuwania awarii. Wskazówki te są szczególnie przydatne w przypadku, gdy urządzenie nie działa prawidłowo. Instrukcje testowania Frigidaire Fac105p1ad są łatwe do zrozumienia i użycia, a ich stosowanie może pomóc użytkownikom w uzyskaniu maksymalnej wydajności z ich urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja przeprowadzania testów Frigidaire Fac105p1ad

28. 01. 2022

Minister Zdrowia informuje, że od 28 stycznia 2022 r. wszystkie zainteresowane osoby będą mogły wykonać bezpłatny test antygenowy w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzony przez pracownika laboratorium albo mobilnego punktu pobrań (zwanego dalej punktem), które zgłosi się do ich wykonywania i posiada. Lista laboratoriów/punktów biorących udział w programie będzie sukcesywnie aktualizowana i udostępniana opinii publicznej na stronie pacjent. gov. pl.

Minister Zdrowia informuje, że testy te mogą być przeprowadzane w warunkach przewidzianych do pobierania wymazów przy zagwarantowaniu:

 1. bezpieczeństwa:
 • osobom wykonującym testy,
 • osobom, którym są wykonywane testy,
 • osobom korzystającym z innych usług laboratorium/punktu,
 • personelowi laboratorium/punktu;
 1. wymogów umożliwiających niezakłócone i bezpieczne wykonywanie czynności
  w innych pomieszczeniach laboratorium/punktu.
 2. Usługę sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Informacje o wynikach testów diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2 oraz informacje o osobie, której dotyczy badanie diagnostyczne, w tym informacje 

  o numerze telefonu do bezpośredniego kontaktu z tą osobą, w przypadku gdy informacje te nie znajdują się w tym systemie, będą raportowane do systemu EWP.

  Koszt finansowania wykonania jednego testu antygenowego wynosi:

 3. 35, 83 zł (słownie: trzydzieści pięć złotych osiemdziesiąt trzy grosze),
 4. 23, 24 zł (słownie: dwadzieścia trzy złote dwadzieścia cztery grosze),
  w przypadku, gdy test antygenowy został dostarczony do laboratorium z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych lub jego koszt pokryty przez podmiot sektora finansów publicznych.
 5. Wykaz testów antygenowych możliwych do wykonania i rozliczenia znajduje się na stronie https://covid-19-diagnostics. jrc. ec. europa. eu/, lista tych testów jest również dostępna w systemie EWP/gabinet.

  Minister Zdrowia przypomina o obowiązku sprawozdawania wszystkich wyników testów diagnostycznych (pozytywne, negatywne, nierozstrzygające).

  Pacjent otrzyma wynik za pośrednictwem sms-a lub przez konto IKP.

  Podmioty zgłaszają swoją aplikację poprzez przesłanie na skrzynkę e-PUAP Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia lub na podany adres mailowy pisemnego oświadczenia oraz formularza zgłoszeniowego (arkusz kalkulacyjny) – jako załącznik do pisma ogólnego do podmiotu publicznego.

  Oświadczenie powinno być podpisane elektronicznie (podpis elektroniczny, podpis zaufany, podpis osobisty). Aplikacje przesłane na adres ePUAP/mailowy bez ważnego podpisu elektronicznego nie będą rozpatrywane.

  Adresy mailowe OW NFZ:

  adres e mail

  dolnośląskie

  sekretariat@nfz-wroclaw. pl

  kujawsko-pomorskie

  laboratorium@nfz-bydgoszcz. pl

  lubelskie

  sekretariat@nfz-lublin. pl

  lubuskie

  zgloszenia-testy@nfz-zielonagora. pl

  łódzkie

  sekretariat. pl

  małopolskie

  dzialkontraktowania@nfz-krakow. pl

  mazowieckie

  laboratorium@nfz-warszawa. pl

  opolskie

  lukasz. pl

  podkarpackie

  antygeny@nfz-rzeszow. pl

  podlaskie

  sebastian. pl

  pomorskie

  wsoz-u@nfz-gdansk. pl

  śląskie

  laborantygen@nfz-katowice. pl

  świętokrzyskie

  biuro. pl

  warmińsko-mazurskie

  testy. pl

  wielkopolskie

  szpitale@nfz-poznan. pl

  zachodniopomorskie

  biuro@nfz-szczecin. pl

  województwo

  Materiały

  Komunikat 28012022
  Komunikat28012022. pdf0. 15MB
  Załącznik do Komunikatu-Treść-oświadczenia laboratoria Ti Punkty
  Załącznik​_do​_Komunikatu-Treść-oświadczenia​_laboratoria​_Ti​_Punkty. docx0. 02MB
  Formularz zgłoszeniowy
  LABY​_i​_MOBILNE​_Formularz-zgloszeniowy-​_TESTY​_V2. xlsx0. 01MB
Podstawy procesu testowania - wiedza o testowaniu: jak zostać testerem oprogramowania? jak zdać egzamin istqb? jakie są techniki testowania? - testerzy. pl
 • Szkolenia
 • EgzaminyUsługiNewsBazawiedzyJakzostać testeremTester automatyzującyPracaKontakt
UsługiWydarzeniaEgzaminySzkolenia

Podstawową i najkrótszą definicją testowania jest znajdowanie anomalii.

Podstawy
Definicję możemy rozszerzyć do większego obszaru, na przykład testowaniem jest znajdowanie defektów lub zapewnienie określonej jakości produktu (czy jest to oprogramowanie, czy też urządzenie, nie ma to teraz znaczenia). Testować możemy wszystko co, zostało wytworzone przez człowieka: od igły po odrzutowce, od oprogramowania po budynki. Co więcej, każdy z nas, czy tego chce czy nie jest częściowo testerem. Prosty przykład: wybierając drogę którą pójdziemy do szkoły/pracy/sklepu kierujemy się potrzebami, oraz jakością trasy. Najprawdopodobniej przetestowaliśmy różne opcje i wybieramy tą najkorzystniejszą dla nas.

Kiedy kończy się testowanie?
Choć wielu w to nie wierzy, testowanie produktu nie kończy się nigdy. Trwa od momentu powstania koncepcji po unicestwienie produktu i nigdy nie będzie pełną weryfikacją. Nie możemy powiedzieć, że jakość jest doskonała i nic nie da się już poprawić. Nieprawdą jest, że produkt nie ma żadnego defektu - możemy to zastąpić, że żaden defekt nie został jeszcze znaleziony. Może ocieramy się w tym momencie o Prawo Murphego, ale tak właśnie jest.

Planowanie testów
Jeśli podejmuję decyzję o testowaniu musimy podjąć także decyzję o celach testowania: Do czego dążymy/Co chcemy osiągnąć?
Odpowiedź na to pytanie powinno być zawarte w planach testów.

Inne tematy podjęte przez test plan to:

 • zasięg testowania i ryzyko,
 • założenia testowania: techniki testowania, narzędzia testowe, pokrycie testów, drużyna testowa etc.,
 • zasoby testowe: ludzie, środowisko etc.,
 • implementacja polityki i startegi testowej,
 • plan analizy testów i zajęć projektowych,
 • określenie kryterium zakończenia testów.
 • Kontrolowanie testów
  Plan testów musi być sprawdzany w każdym momencie procesu testowania do tego służy proces kontroli. Na bieżąco musimy sprawdzać jak daleko "odchodzimy" od wstępnych założeń.

  Podstawowe założenia to:

 • pomiar i analiza rezultatów,
 • monitorowania i dokumentowania postępu, pokrycie testów i kryteria zakończenia testów,
 • inicjowania właściwych reakcji w odpowiedzi na następujące zmiany,
 • podejmowanie decyzji.
 • Projektowanie i analiza testów
  Planowanie i analiza testów jest czynnością, podczas której ogólne postanowienia testowe zostają przemienione w namacalne warunki testowe i projektowanie testów.

  Analiza i projektowanie testów obejmuje następujące bardzo ważne zadania:

 • przegląd podstaw testów (takich jak wymagania, architektura, projekt, interfejsy)
 • identyfikacja warunków testowych lub wymagań testowych i wymaganych danych testowych bazujących na analizie artefaktów testowych, specyfikacji, zachowań i struktury
 • projektowanie testów
 • sprawdzenie testowalności wymagań systemu
 • projektowanie ustawień środowiska testowego i identyfikacja wymaganej infrastruktury i narzędzi
 • Wdrażanie i wykonywanie testów
  Implementacja testów i ich wykonywanie jest czynnością gdzie warunki testów zostają przemienione w przypadki testowe i zbiór artefaktów testowych oraz konfigurację środowiska.

  Implementacja testów i ich wykonywanie składa się z następujących zadań:

 • rozwijanie i priorytetyzacja przypadków testowych, tworzenie danych testowych, pisanie procedur testowych i opcjonalnie przygotowanie środowisk symulatorów testowych oraz pisanie skryptów testowych dla automatyzacji.
 • tworzenie zestawów testowych z przypadków testowych dla efektywnego wykonywania testów
 • wykonywanie przypadków testowych ręcznie lub przy użyciu narzędzi automatycznych, zgodnie z zaplanowaną sekwencją
 • zapamiętywanie wyników wykonywanych testów i zapisywanie wersji oprogramowania będącego testowanym i narzędzi testowych
 • porównywanie aktualnych wyników z oczekiwanymi wynikami
 • raportowanie różnic jako przypadków i ich analiza w celu ustalenia ich przyczyn (np. defekt w kodzie, złe dane testowe, błąd w dokumentacji lub złe wykonanie instrukcji testowej)
 • powtarzanie czynności testowych jako rezultat wykrycia przypadków. Dla przykładu, ponowne wykonanie instrukcji testowej, która poprzednio zwróciła wynik negatywny, dla upewnienia się, że defekt już nie występuje; ponowne wykonie poprawionej instrukcji testowej by upewnić się, że defekt został przypadkowo wprowadzony w poprzednio niezmienianych obszarach lub czy defekt nie odkrył kolejnych defektów (testy regresji).
 • Sprawdzenie kryterium zakończenia testów
  Sprawdzanie kryterium zakończenia testów jest czynnością testową względem zdefiniowanych celów. Musi zostać to zrobione na każdym poziomie testów.

  Sprawdzanie kryterium składa się z następujących zadań:

 • sprawdzenie zapisów potestowych względem kryterium wyjścia określonego w planach testów
 • testowanie czy więcej testów jest potrzebne lub czy kryterium zakończenia powinno być zmienione
 • napisanie podsumowania testów w postaci raportu dla udziałowców
 • Zakończenie testów
  Czynności kończące testy polegają na zbieraniu wszystkich danych ze wszystkich ukończonych czynności testowych dla konsolidacji doświadczenia, artefaktów testowych, faktów i liczb. Dla przykładu, kiedy oprogramowanie zostaje wypuszczone na rynek projekt zostaje zakończony (lub wstrzymany), kamienie milowe projektu zostały osiągnięte lub wersja oprogramowania z uwzględnieniem komentarzy i awarii zgłoszonych przez użytkowników zostało opublikowana.

  Na czynności zamykająca aktywności testowe składają się:

 • sprawdzenie, które z zaplanowanych dostaw rzeczywiście zostały zrealizowane, sprawdzenie raportów zamknięcia przypadków testowych,
 • sprawdzenie raportów zgłoszenia zmian dla tych, które pozostały otwarte,
 • sprawdzenie dokumentacji akceptacyjnych systemu,
 • zakończenie i zarchiwizowanie wszystkich artefaktów testowych dla późniejszego, ponownego ich użycia,
 • przejęcie artefaktów testowych przez organizację zajmującą się utrzymaniem produktu,
 • analiza tego czego nauczyliśmy się podczas projektu aby wiedza ta posłużyła nam dla przyszłych projektów i dla poprawy dojrzałości organizacji testowej.
 • Artykuł inspirowany sylabusem ISTQB Poziomu Podstawowego >>

  Używamy cookies i podobnych technologii m. in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk.Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możeszzmienić te ustawienia.

  Instrukcja przeprowadzania czynności dotyczącychuruchomienia PKBWydanie Nr 2 Data wydania: czerwiec 2021 Ilość stron: 1 z 141. Nazwa instrukcji:Instrukcja przeprowadzania czynności dotyczących uruchomienia PKB.2. Zatwierdzenie:3. Rejestr zmian:Nr wydaniaData wydania(zmiany)Zakres zmian zatwierdził2 26. 04. 2019 pkt: 9. 5; 13. 3; 15. 6; 16. 5; 17. 4; 18. 2; 18. 5;3 12. 2021 pkt: 8; 10. 4;4. Rozdzielnik dokumentu:Nr egz. Komórka org. otrzymano - podpis1 Służba Ochrony Lotniska (Dowódca zmiany)2 Kierownik CPKB3 Sekretariat5. Komórka/Stanowisko odpowiedzialne za sporządzenie i aktualizację Instrukcji:Szef Służby Ochrony Lotniska/ Kierownik Punktu Kontroli Bezpieczeństwa/ Dowódca zmiany SOL.Instrukcja przeprowadzania czynności dotyczącychWydanie Nr 2 Data wydania: czerwiec 2021 Ilość stron: 2 z 146. Cel Instrukcji:Instrukcja ma na celu stosowanie jednolitego sposobu postępowania, podczas przeprowadzania czynnościkontrolnych dotyczących sprawdzenia części krytycznych stref zastrzeżonych: sali odlotów, przejść technicznych,terminala cargo oraz wszelkich innych pomieszczeń i powierzchni oraz prawidłowego działania urządzeńw Punktach Kontroli Bezpieczeństwa w celu upewnienia się, że sprzęt funkcje poprawnie i spełnia kryteriaopisane w Decyzji Komisji C(2015) 8005 z 16. 11. 2015 ustanawiającej szczegółowe środki w celu wprowadzeniaw życie wspólnych podstawowych norm ochrony lotnictwa cywilnego, zawierające informacje, o których mowa w art. 18lit. a) rozporządzenia (WE) 300/2008 i uchylająca decyzję (2010) 774 z dnia 13 kwietnia 2010 r.7. Zakres stosowania:Procedura dotyczy wszystkich certyfikowanych operatorów kontroli bezpieczeństwa Służby Ochrony LotniskaPortu Lotniczego Łódź im. Wł. Reymonta Sp. z o. o.8. Terminologia:Zarządzający Port Lotniczy Łódź im. o.PLŁ Port Lotniczy Łódź im. o.SOL Służba Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Łódź im. o.CPKB Centralna strefa kontroli bezpieczeństwaPKB Punkt kontroli bezpieczeństwaOKB Operator kontroli bezpieczeństwa (screener)SKD System kontroli dostępuRTG Urządzenia do prześwietlania generujące promieniowanie XWTMD Bramki do wykrywania metaluHHMD Ręczny detektor metaluEDS System wykrywania materiałów wybuchowychSTP Standardowa próbka testowa odpowiednia dla danego typu urządzenia/systemuOPINEL Nóż rozkładany z rękojeścią drewnianą służący do testowania bramki WTMDEMA 3 Wielowidmowy analizator elektromagnetyczny( kontrola Lag’s)DE tektorT Urządzenie do wykrywania śladowych ilości materiałów wybuchowychIONOSCAN 500DT Urządzenie do wykrywania śladowych ilości materiałów wybuchowychItemiser 4 DX Urządzenie do wykrywania śladowych ilości materiałów wybuchowych9. Sprawdzenie przestrzeni, w których usytuowane są punkty kontroli bezpieczeństwa oraz miejsc, doktórych dostęp maja pasażerowie.9. 1. Sprawdzeniu podlegają: sale odlotów w Terminalu pasażerskim,Wydanie Nr 2 Data wydania: czerwiec 2021 Ilość stron: 3 z 14 przejście dla pasażerów VIP wraz salą odlotów VIP, przejścia techniczne, terminal cargo, wszystkie inne przestrzenie zaadoptowane doraźnie na potrzeby przeprowadzenia kontrolibezpieczeństwa.9. 2. Kierownik CPKB/Dowódca zmiany lub wyznaczone przez nich osoby dokonują sprawdzeniaobejmującego następujące etapy: podłoga do linii (wysokości) bioder, od bioder do linii wzroku, sufity i ściany powyżej linii wzroku, sufit podwieszany, (jeżeli występuje),9. 3. Czynności kontrolne obejmą sprawdzenie następujących powierzchni: toalet, wind, schodów ruchomych, drzwi prowadzących na płyty postojowe, poprawność działania rolet, pomieszczenia sortowni, pomieszczenia bagażowni, poprawność działania systemu SKD, wszelkie inne pomieszczenia i powierzchnie.9. 4. Kierownik CPKB odnotowuje wynik czynności kontrolnych w dzienniku wydarzeń.9. 5. W razie wykrytych nieprawidłowości Kierownik CPKB i/lub Dowódca zmiany SOL podejmuje działaniazmierzające do jak najszybszego przywrócenia stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami.9. 6. Wszyscy pracownicy zobowiązani są do zachowania czystości w swoim miejscu pracy.10. Kategorie urządzeń.10. Urządzenia do prześwietlania: RTG HS6040ax, HS6040i, HS130130T-2iS, HS145180-2iS, HS100100-V-2iS.10. Urządzenia do wykrywania metali: stacjonarne bramki WTMD (CEIA, GARRET), ręczne HHMD (GARRET).10. Urządzenie do kontroli płynów: EMA-3 (CEIA).10. Urządzenia do wykrywania śladowych ilości materiałów wybuchowych: IONSCAN 500 DT, De –TectorT, Itemiser 4 DX.11. Odpowiedzialność i uprawnienia:Wydanie Nr 2 Data wydania: czerwiec 2021 Ilość stron: 4 z 1411. Za wyznaczenie osoby przeprowadzającej czynności kontrolne urządzeń w punkcie kontroli odpowiedzialnyjest Kierownik CPKB i/lub Dowódca Zmiany SOL.11. Za prawidłowe wykonanie czynności kontrolnych w PKB odpowiedzialny jest wyznaczony wartownik SOLposiadający ważny certyfikat OKB.12. Sprawdzenie urządzenia RTG:12. Test podstawowy STP urządzenia RTG: przeprowadza się, jako szybki test, wykonywany codziennie przezOKB, przed rozpoczęciem pracy na urządzeniu oraz po każdorazowym serwisie lub wyłączeniu, urządzenia,operator kontroluje obrazy wytwarzane przez oba generatory obrazu (przy urządzeniach dual – view).12. Testy kontrolne STP wykonywane są przez OKB SOL nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu. Podczassprawdzenia należy przeanalizować poprawność działania urządzenia (Załącznik nr 2).12. Do testów należy użyć sprawnej walizki testowej STP.12. Potwierdzenie przeprowadzenia testu musi być odnotowane w książce kontroli i potwierdzone podpisemosoby wykonującej test, (Załącznik nr 1).12. Szczegółowe wyniki otrzymane w ramach STP zapisywane są w formularzu rejestracyjnym standardowejpróbki testowej (Załącznik 2).12. O wszelkich wątpliwościach oraz o zmianach dotyczących poprawności działania urządzenia, osobawykonująca czynności kontrolne niezwłocznie informuje Kierownika CPKB lub/i Dowódcę Zmiany SOL. W raziekonieczności podjęcia czynności serwisowych Kierownik CPKB lub/i Dowódca Zmiany SOL podejmuje dalszedziałania.12. 7. Wyniki testów przechowywane są przez okres 12 miesięcy.Metoda przeprowadzenia testu STP (jednolita dla wszystkich urządzeń)12. 8. Przed włączeniem urządzenia należy sprawdzić czy urządzenie ustawione jest w sposób prawidłowy. Czyobudowa i przewody elektryczne oraz teleinformatyczne nie posiadają śladów zniszczenia.12. 9. Test należy prowadzić w oparciu o formularz Standardowej Próbki Testowej (STP).12. 10. Walizka testowana (STP) w czasie przeprowadzania testu powinna być umieszczona przez OKB: w 3 różnych pozycjach na taśmie (single –view), w 6 różnych pozycjach na taśmie (dual – view).12. Test powinien być powtarzany, przez operatora do czasu otrzymania obrazu o optymalnej, jakości, przyuwzględnieniu wszystkich funkcji urządzenia, takich jak kolor, powiększenie, zaznaczenie krawędzi.12. 12. Optymalne miejsce położenia walizki STP powinno być odnotowane w formularzu rejestracji.12. 13. W ramach prowadzonego testu STP, OKB prowadzący test dokonuje sprawdzenia, jakości obrazu orazzaznacza odpowiednie miejsca w formularzu zgodnie z poniższymi kryteriami: rozdzielczość pojedynczego przewodu (SWR): obraz wyświetlany na ekranie umożliwia operatorowizobaczenie miedzianego ocynowanego drutu nieizolowanego o średnicy 0, 254 mm zamontowanego napolimetakrylanie metylu (PMMA np. szkło akrylowe, pleksiglas). użyteczna penetracja (UP): obraz wyświetlany na ekranie umożliwia operatorowi zobaczeniemiedzianego ocynowanego drutu nieizolowanego o średnicy 0, 5105 mm za osłoną aluminiowąo grubości 11, 1 mm. rozdzielczość przestrzenna (SR): obraz wyświetlany na ekranie umożliwia operatorowi zobaczenie kratkiz blachy miedzianej o grubości 2, 0 mm (szczeliny o szerokości 2, 0 mm w odstępach 4, 0 mm) zeszczelinami równoległymi i prostopadłymi do kierunku przemieszczania się taśmociągu. zwykła penetracja (SP): Cienkie materiały: obraz wyświetlany na ekranie umożliwia operatorowi zobaczenie płytki ze stalio grubości 0, 1 mm;Wydanie Nr 2 Data wydania: czerwiec 2021 Ilość stron: 5 z 14 Grube materiały: obraz wyświetlany na ekranie umożliwia operatorowi zobaczenie ołowianego prętao grubości 1, 5 mm za osłoną ze stali o grubości 26 mm. odróżnianie materiałów (MD): definiuje zdolność urządzenia prześwietlającego do odróżnianiamateriałów o różnej liczbie atomowej, w szczególności pozwalając na odróżnienie substancjiorganicznych od nieorganicznych, wyświetlając je w różnych kolorach.13. Sprawdzenie urządzenia WTMD:13. Test kontroli poprawności działania urządzenia WTMD przeprowadza się codziennie, jako szybki test,dotyczący poprawności działania paneli wskazań wizualnych, oraz sygnalizacji akustycznej, przez OKB przedrozpoczęciem użytkowania urządzenia oraz po każdorazowym serwisie lub wyłączeniu urządzenia.13. Do testu należy używać wzornika, właściwego dla danego typu urządzenia (opinel 10 lub 12) w zależnościod normy, jaką powinna spełniać bramka WTMD. Ponieważ w PL Łódź każdy PKB przystosowany jest do kontrolibezpieczeństwa zarówno pasażerów jak i osób niebędących pasażerami, wszędzie stosowany jest opinel 10.13. Potwierdzenie przeprowadzenia testu musi być odnotowane w książce kontroli i potwierdzone podpisemosoby wykonującej test, (Załącznik nr 1. ).13. O wszelkich wątpliwościach oraz o zmianach dotyczących poprawności działania urządzenia, osobawykonująca czynności kontrolne niezwłocznie informuje Dowódcę zmiany/ Kierownika CPKB. W raziekonieczności podjęcia czynności serwisowych Dowódca zmiany/Kierownik CPKB podejmuje dalsze działania.13. Wyniki testów przechowywane są przez okres 12 miesięcy.Metoda przeprowadzenia testu WTMD (jednolita dla wszystkich urządzeń)13. Przed włączeniem urządzenia należy sprawdzić czy bramka ustawiona jest w sposób prawidłowy, czyli jestna stałe przymocowana do twardego podłoża. Czy obudowa i przewody elektryczne nie posiadają śladówzniszczenia.13. Po włączeniu odczekać, aż bramka ulegnie kalibracji.13. Operator przygotowuje się do testu – starając się wyjąć/zdjąć wszystkie metalowe przedmioty – przejściena tzw. „czysto” czyli bez uruchomienia alarmu bramki WTMD. Następnie operator OKB przechodzi przez bramkęz wzornikiem – opinel 10. Wzornik umieszczony jest na trzech podstawowych poziomach: na wysokości głowy,na wysokości pasa i na wysokości stóp. Każde przejście operatora generuje sygnał dźwiękowy i wizualnyz odpowiednim podziałem strefowym: pionowe wskazania na wyświetlaczu LED.13. Ostatnią czynnością operatora jest uruchomienie wszystkich stref wskazania w celu sprawdzeniaprawidłowego działania wszystkich paneli świetlnych.14. Sprawdzenie ręcznego wykrywacza metali HHMD:14. Test kontroli poprawności działania urządzenia, przeprowadza się codziennie, jako szybki test, dotyczącypoprawności działania panelu wskazań wizualnych, oraz sygnalizacji akustycznej, przez OKB przedrozpoczęciem użytkowania urządzenia.14. Ręczny wykrywacz metali (HHMD) jest w stanie wykryć metalowe przedmioty żelazne i nieżelazne.14. Wykrycie i identyfikacja położenia wykrytego metalu sygnalizowane są za pomocą alarmu.14. HHMD posiada wskaźnik wizualny sygnalizujący, że urządzenie działa.14. Urządzenie wysyła sygnał dźwiękowy w przypadku wykrycia przedmiotów metalowych. Alarm jestodbierany w promieniu 1 metra.14. Urządzenie posiada również możliwość bezdźwięcznego wskazania miejsca alarmu za pomocą wibracji.14. Na działanie HHMD nie mają wpływu źródła zakłóceń.14. O wszelkich wątpliwościach oraz o zmianach dotyczących poprawności działania urządzenia, osobaWydanie Nr 2 Data wydania: czerwiec 2021 Ilość stron: 6 z 14Metoda przeprowadzenia testu HHMD14. Operator uruchamia urządzenie przesuwając przycisk do pozycji - on, sygnalizującej zapaleniem zielonejdiody.14. Przesuwa HHMD po ciele w miejscu gdzie posiada metalowe elementy, urządzenie wysyła sygnałdźwiękowy/ wibruje oraz zapala się czerwona dioda.15. Sprawdzenie Wielowidmowego analizatora elektromagnetycznego – EMA – 315. Test kontroli poprawności działania urządzenia, przeprowadza się, jako szybki test, wykonywany codziennieprzez OKB, przed rozpoczęciem pracy na urządzeniu lub w razie wątpliwości dotyczących prawidłowej pracyurządzenia.15. EMA – 3 jest kompaktowym aparatem stołowym, zaprojektowanym do szybkiej analizy w punktach kontrolibezpieczeństwa płynów należących do podróżnych w celu sprawdzenia, czy ich charakterystyka odpowiadawymaganej specyfikacji umożliwiającej dostęp do strefy zastrzeżonej.15. Urządzenie analizuje wszystkie rodzaje ogólnie spożywanych płynów znajdujących się w obrociehandlowym.15. Analiza ta ma na celu wykrycie substancji niebezpiecznych, takich jak mieszanek wybuchowych i ichprekursorów, materiałów palnych i łatwopalnych, płynów wybuchowych i utleniaczy.15. Do przeprowadzenia testu używa się walizki zawierającej próbki: w formie zamkniętych butelek „PASS”i „NO PASS” oraz kieliszków „PASS” i „NO PASS”.15. Potwierdzenie przeprowadzenia testu musi być odnotowane w książce kontroli i potwierdzone podpisemosoby wykonującej test (Załącznik nr 1. ).15. O wszelkich wątpliwościach oraz o zmianach dotyczących poprawności działania urządzenia, osoba15. Wyniki testów przechowywane są przez okres 12 miesięcy.Metoda przeprowadzenia testu – EMA – 315. Operator OKB loguje się na urządzeniu i sprawdza czy komora badawcza jest pusta.15. Operator przeprowadzający test funkcjonalny wkłada próbki do komory badawczej: próbka do badań”PASS” ma status bezpiecznej ( stan brak alarmu), próbka „NO PASS” ma status niebezpiecznej ( stan alarmu).15. Następnie operator sprawdza poprawność działania sondy zewnętrznej, umieszczonej po prawej stronieurządzenia – wkładając próbkę „PASS” i „NO PASS”.16. Sprawdzenie urządzenia ETD DE-tektorT:16. Test kontroli poprawności działania urządzenia, przeprowadza się codziennie, jako szybki test, wykonywanycodziennie przez OKB przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia oraz po każdorazowym serwisie lubwyłączeniu urządzenia.16. DE-tectorT jest urządzeniem pomiarowym, używanym do wykrywania śladowych ilości(pierwiastków śladowych) materiałów wybuchowych. Zasada jego działania jest oparta na spektrometriiruchliwości...

Instrukcja przeprowadzania testów Frigidaire Fac105p1ad

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja przeprowadzania testów Frigidaire Fac105p1ad

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja przeprowadzania testów Frigidaire Fac105p1ad