3M 3590538 to profesjonalny produkt firmy 3M, który został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach. Broszura 3M 3590538 zawiera szczegółową specyfikację produktu, w tym informacje na temat materiałów użytych w produkcji, wymiarów i wagi produktu oraz informacje na temat jego wydajności. Broszura zawiera również dokładne instrukcje użytkowania produktu, w tym porady dotyczące bezpieczeństwa, użytkowania i konserwacji produktu. Informacje w niej zawarte są przejrzyste i łatwe do zrozumienia, a dzięki nim użytkownik może w pełni wykorzystać wszystkie zalety produktu 3M 3590538.
Ostatnia aktualizacja: Broszura i specyfikacja 3m 3590538
Potrzebujesz profesjonalnego projektu broszury lub katalogu?
Studio OKO GRAPhia specjalizuje się w profesjonalnym projektowaniu graficznym broszur i katalogów dla firm, osób prywatnych, organizacji, instytucji krajowych i zagranicznych. Do każdego projektu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem mając nadzór nad każdym stadium: od początku kreacji broszury do ostatniego etapu, czyli produkcji. Znajomość trendów graficznych, rynku, materiałów oraz najnowszych rozwiązań poligraficznych pozwala nam stworzyć oryginalną broszurę lub katalog na miarę potencjału każdej firmy.
Broszura i katalog są nieodłącznym narzędziem budowania wizerunku firmy. Głównym celem broszury jest upowszechnianie informacji o firmie, produkcie lub wydarzeniu. Jest to namacalny środek, którego używa firma dla wyróżnienia się spośród innych.
W przeciwienstwie do folderu czy ulotki czas życia broszury jest dłuższy, dlatego powinna być interesująca, oryginalna, przyciągająca uwagę czytelnika zarówno formą, jak i treścią. Broszura powinna stwarzać dobre wrażenie o firmie i podkreślać jej kompetencje. Powinna prezentować się profesjonalnie, ale nie być zbyt oficjalna. Prawidłowo zaprojektowana broszura pozwoli na poprawę rozpoznawalności firmy na rynku oraz wzrost wyników sprzedażowych.
+ Zapraszamy do obejrzenia przykładowych projektów broszur
Projektowanie broszur i katalogów
Projektując broszurę należy mieć na uwadze jej odbiorcę. Podstawowa broszura firmy skierowana jest do dwóch głównych grup: potencjalnych i obecnych klientów. Każda z tych grup będzie kiedyś miała okazję z nią się zapoznać. Zawartość broszury, jakość, grafika, fotografie i styl powinny przemawiać do każdego odbiorcy. Jeżeli grupa potencjalnych klientów firmy jest zróżnicowana, wtedy można wziąć pod uwagę stworzenie osobnych broszur, które odnosić się będą do określonych odbiorców. Trzeba w niej uwzględnić dotychczasowych klientów, realizacje, doświadczenie i źródła referencji – czyli osoby, które skorzystały z usług/towarów firmy i polecają je innym. Ich świadectwa są potężnym narzędziem marketingu. Większość odbiorców uważa je za źródło referencji z trzeciej ręki.
Ilość stron broszury powinna być podzielna przez 4. W związku z tym broszura powinna mieć 4, 8, 12, 16... stron. Broszury i katalogi mogą posiadać dowolny format - np. A4, A5, A6, i kształt, a także mogą być wykonane na dowolnym papierze kredowym, offsetowym lub ozdobnym. Oprawa broszury lub katalogu może byc klejona, szyta zszywkami zwykłymi lub oczkowymi.
Broszura każdych rozmiarów może przynosić żądane efekty. Powinna być takich rozmiarów, które umożliwią zawarcie istotnych informacji, grafiki i fotografii. Nie może być jednak zbyt obszerna. Niektóre broszury dotyczące specjalności są często mniejsze od tych zawierających informacje ogólne.
Potrzebujesz profesjonalnego projektu broszury lub katalogu?
Zapraszamy do współpracy!
Broszury trójdzielne (tzw. trifold) od dziesięcioleci są wykorzystywane przez firmy do popularyzacji swojej marki.
Są używane od tak dawna, ponieważ stanowią bardzo skuteczną formę komunikacji wizualnej. Ponadto, możne je udostępniać przez internet lub drukować i wręczać potencjalnym klientom.
Czym jest broszura typu trifold?
Broszura typu trifold, czyli broszura trójdzielna, jest dwukrotnie składana w środkowej części, tworząc tym samym sześć sekcji, w których możesz zawrzeć swój przekaz. Otrzymujesz więc dużo miejsca na przedstawienie swojego produktu, firmy lub marki.
Prawie każda firma może skorzystać na dobrze zaprojektowanej broszurze, od jednoosobowych firm konsultingowych próbujących zdobyć klientów, przez agencje marketingowe oferujące swoje pakiety, aż po szkoły zamieszczające informacje o proponowanych zajęciach, czy nawet nowe, modne start-upy prezentujące swój wyjątkowy produkt.
Pewnie teraz myślisz: “To brzmi świetnie, ale przecież nie wiem, jak zaprojektować dobrze wyglądającą broszurę. ”
Jak zaprojektować broszurę typu trifold?
W tym przewodniku pokażę Ci, że wcale nie potrzebujesz wewnętrznego zespołu projektowego, aby stworzyć swoją własną broszurę trójdzielną. W następujący sposób samodzielnie możesz utworzyć przyciągającą wzrok i przekonującą broszurę:
- Rozpocznij od szablonu broszury trifold (w tym przewodniku znajdziesz masę przykładów)
- Spersonalizuj swój szablon i dodaj własny branding (pokażę Ci kilka sposobów, jak to zrobić)
- Stosując najlepsze praktyki projektowania broszur typu trifold (które oczywiście załączyłem)
Zaczynajmy!
1. Użyj pomocnej ikony, aby zwrócić uwagę na sekcje w swojej broszurze
Porozmawiajmy na wstępie o jednym z moich najlepszych, małych pomocników projektowych, czyli ikonach. Te proste grafiki można użyć na wiele różnych sposobów we wszystkich projektach graficznych.
Ponadto ikony mogą pomóc początkującemu projektantowi stworzyć niesamowity produkt. Nie ma znaczenia, czy jesteś księgowym, konsultantem czy właścicielem firmy – dobrze zaprojektowana ikona pomoże Ci upiększyć każdą broszurę.
Spójrz na ten szablon broszury trójdzielnej – każdą sekcję zdobi dobrana ikona zamieszczona nad tekstem. Te ikony służą nie tylko przyciągnięciu wzroku odbiorcy, ale też nadaniu wizualnego kontekstu podanym niżej informacjom.
Na przykład:
- W sekcji O nas użyto ikony informacyjnej
- W sekcji Nicea, Francja wykorzystano ikonę plażowego parasola
- W sekcji Adres użyto ikony pinezki mapy
To są bardzo proste przykłady, ale ilustrują, jak pomocna dla Twojej broszury może okazać się zwykła ikona.
2. Użyj gradientu, aby podkreślić tło broszury
Proste gradienty stały się jednym z największych trendów w projektowaniu graficznym na przestrzeni ostatnich kilku lat. Odrodzenie ich popularności można powiązać z potrzebą wyróżnienia się na tle konkurencji oraz nawału informacji w internecie. Gradienty wyglądają również futurystycznie na ekranach HD, które zwykle nosimy w kieszeniach.
Świetnym sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest zastosowanie odważnych kolorów i unikatowego tła. Jak widzisz na naszym przykładzie, gradienty spełniają oba te kryteria!
Możesz bardzo łatwo dopasować gradienty do palety kolorów swojej trójdzielnej broszury. W dodatku żadna inna marka nie użyje tego samego gradientu w swoim projekcie.
Z Venngage, przy pomocy jednego kliknięcia możesz bez trudu dodać gradient do dowolnej broszury, plakatu, infografiki i innych wzorów!
3. Wybierz kolory pasujące do tematu Twojej broszury
Dobierając kolory do broszury reklamującą Twoją firmę, należy pamiętać, by nie sugerować się jedynie tym, że dobrze się ze sobą komponują.
Zamiast tego staraj się użyć kolorów, które pasują do tematu Twojej broszury.
Na przykład, jeśli tworzysz broszurę informacyjną o swoim biurze podróży, użyj kolorów swojej marki. Jeśli natomiast pracujesz nad projektem przedstawiającym przyjazne środowisku inicjatywy swojej firmy, postaw na bardziej naturalne kolory. com/uploads/2019/02/Creative-Blue-Travel-Tri-Fold-Brochure-Template. jpg" alt="Creative Blue Travel Tri Fold Brochure Template" width="700" height="1145" data-old-src="//pl. jpg"/>
Ta piękna broszura podróżnicza wykorzystuje kolorystykę, która nawiązuje do kierunków podróży. Od krystalicznie czystej, greckiej wody do niebieskich domów na Santorini – użyty odcień niebieskiego koloru doskonale pasuje do tematu.
Dodatkowo, ponieważ autorzy projektu wykorzystali odcienie pasujące do miejsc docelowych, łatwo mogli znaleźć zdjęcia stockowe, które pasowały do zastosowanych kolorów.
4. Użyj ramek, aby uzyskać spójny kształt obrazu
Zachowanie jednolitej palety kolorów lub fontów na każdej stronie broszury jest bardzo proste. Jednak po dodaniu do projektu obrazków, sprawy mogą się nieco skomplikować. Istnieje mnóstwo różnych stylów fotograficznych, palet kolorów i rozmiarów, które możesz zastosować w swoim projekcie. Gdybyś jednak po prostu dodał je do broszury, wyglądałyby nie na swoim miejscu. Na szczęście jednym kliknięciem możesz dodać ramkę wokół obrazu, która sprawi, że wszystkie elementy będą tego samego rozmiaru i kształtu. com/templates/brochures/travel-trifold-7602a72a-52f2-4fae-b53b-f3a609d8067a"> W powyższym szablonie projektant użył ramek wokół obrazu, co sprawia, że wszystkie trzy zdjęcia miejsc wyglądają prawie identycznie. Jeśli planujesz wydrukować i rozdawać swoją broszurę, to upewnij się, że zawarłeś w niej swoje dane kontaktowe. Nie ma nic gorszego niż potencjalnie zainteresowany klient, który nie może dowiedzieć się więcej o Twojej firmie. Na tym przykładzie broszury trifold dane kontaktowe zajmują całą stronę: Wzorując się na tej broszurze, możesz podać cały adres, jeśli uważasz, że jest to istotne lub jedynie zawrzeć adres internetowy swojej strony, na której czytelnik może znaleźć taką informację. Jeśli sam prowadzisz działalność, możesz również umieścić w broszurze swój numer telefonu. Najważniejsze, abyś upewnił się, że klient będzie umiał znaleźć Twoją firmę i skontaktować się z nią! Broszury trójdzielne są naturalnie podzielone fizycznie na różne sekcje. Możesz wykorzystać ten układ, zawierając tylko jedną sekcję na każdej stronie. Jeśli nie jesteś pewien, o czym mówię, zobacz szablony broszur typu trifold poniżej. Zamiast używać obramowań, kolorów lub kształtów do wydzielenia sekcji, projektant użył zagięć! To idealne podejście dla osób, które chcą stworzyć minimalistyczną lub nowoczesną broszurę. com/uploads/2019/02/Green-Outdoors-Business-Tri-Fold-Brochure-Template-1. jpg" alt="Green Outdoors Business Tri Fold Brochure Template" width="650" height="1063" data-old-src="//pl. jpg"/> W dodatku unikniesz przytłoczenia czytelnika zbyt dużą ilością informacji. Polecam używanie pogrubionych nagłówków dla każdej sekcji, jak pokazano powyżej, co pomoże czytelnikowi w przemieszczaniu się między informacjami. Wykorzystanie zdjęć w tym samym stylu i tej samej palety kolorów sprawi, że Twoja broszura będzie wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie. Zdjęcia, których używasz powinny mieć nie tylko zbliżone odcienie, ale również wzbudzać podobne odczucia. Powinny wyglądać, jakby zrobił je jeden fotograf lub pochodziły z jednego ujęcia. Sugeruję uwypuklić styl zdjęcia, zgodnie z zaleceniami podanymi w poradniku utrzymania harmonijnego brandingu i stylu. Dzięki temu projekt nabierze spójnego charakteru. Spójrz na przykład na poniższy wzór broszury trójdzielnej: Projektanci wykorzystali tu kilka ciemnych, nastrojowych i doskonale dopasowanych zdjęć. Dodatkowo, każdy obraz wyraźnie wyróżnia się na jasnym tle, dzięki czemu może być rozmaicie odbierany. Futurystyczne kolory i wzory to kolejny popularny trend w projektowaniu graficznym w tym roku. Myślę, że wzrost ich popularności – tak jak w przypadku gradientów – można przypisać przytłaczającej ilości treści wokół nas. Te futurystyczne palety barw sprawią, że Twoje firmowe broszury wyróżnią się z tłumu. Spójrz na poniższy przykład broszury, gdzie zobaczysz, jak zastosować futurystyczne kolory w praktyce: Jak widzisz, te kolory są zazwyczaj odważne, jasne i niezwykle przyciągające wzrok. Możesz również użyć bardziej zaawansowanych rozwiązań i połączyć je z kolorami dwutonowymi, futurystycznymi wzorami i gradientami. Ta potrójna broszura to kolejny dobry przykład użycia spójnych obrazów! Mimo, że ilustracje różnią się od siebie, wszystkie wyglądają futurystycznie. Źródło Jeśli planujesz przedstawić historię swojej firmy lub inną historię, użyj grafik osi czasu! Uproszczą one nawet najbardziej złożony biznesowy koncept, proces lub temat. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w broszurze, użyj osi czasu, która pozwoli Ci zawrzeć wiele informacji, nie zajmując jednocześnie zbyt dużej ilości miejsca na stronie. W wyjątkowo udany sposób Bloomberg wykorzystał oś czasu w swojej biznesowej broszurze powyżej. Rozpoczynając od chwili założenia firmy, projektant przeprowadził czytelników przez całą jej historię, aż do obecnego momentu. Gdyby jedynie wymieniono wszystkie powyższe informacje w kilku akapitach, nikt nawet nie chciałby tego czytać. Jednak dodając ciekawe ikony i ilustracje, projektant sprawił, że treść jest bardzo wciągająca. Najważniejsze informacje są zazwyczaj zawarte W ŚRODKU Twojej trójdzielnej broszury. Jeśli więc odbiorca do niej nie zajrzy, to nigdy nie dowie się, na czym polega tajemnica Twojego sukcesu i nie pozna innych treści, które chciałbyś mu przekazać. Skoro więc chcesz, aby ktoś przeczytał Twoją broszurę, musisz umieścić na jej okładce skuteczne wezwanie do działania. Jeśli nie orientujesz się, czym jest wezwanie do działania, to chodzi po prostu o zwroty, które sprawiają, że odbiorcy podejmują działanie. Oto kilka naprawdę prostych przykładów: W powyższym przykładzie broszury trójdzielnej użyto sprecyzowanego wezwania do działania, aby zachęcić odbiorców do przeczytania zamieszczonych treści. To sprawiło, że chciałem dowiedzieć się więcej na ten temat i wiem, że inni również zechcą. W końcu kto nie chciałby mieć szczęśliwszego życia? Źródło Czasami musisz pomyśleć niestandardowo, aby wyróżnić swoją markę na tle konkurencji. Zwłaszcza w projektach, w których treść jest przepełniona informacjami, jak na przykład w broszurach podróżniczych. Jak widać, projektanci odcięli część broszury, a następnie wycięli dużą sekcję z każdej z jej stron, przez co mogli zawrzeć tylko najbardziej istotne informacje o parku. Każda strona została następnie złożona w taki sposób, aby stworzyć bardzo interesującą okładkę, która aż sama prosi się o otwarcie! Jak wspomniałem powyżej, potrzeba zaledwie kilku kliknięć, aby dodać ikony uatrakcyjniające broszurę. Mogą być one również wykorzystywane do szybkiego zobrazowania procesów biznesowych lub innego konceptu. W Venngage posiadamy tysiące ikon, których możesz użyć, aby w zaledwie kilka sekund stworzyć własne wizualizacje. Poza tym, na naszej stronie znajdziesz interesujące ikony i ilustracje obrazujące każdy temat. Spójrz na trójdzielną broszurę poniżej, aby zobaczyć doskonały przykład wykorzystania ikon i ilustracji w projekcie: Każdy z głównych punktów zilustrowany jest ikoną obrazującą temat i przedstawia kontekst danej sekcji, a dzięki pomocnym strzałkom proces staje się niezwykle przejrzysty. Takie podejście pomoże Ci wytłumaczyć praktycznie każdemu czytelnikowi nawet najbardziej złożone procesy, takie jak proces biznesowy, szkic planu marketingowego lub proces rekrutacji. Filtrowanie kolorów to jedna z najbardziej przydatnych technik, jakich uczy się każdy projektant. Od nowicjuszy po prawdziwych artystów, każdy stosuje filtr koloru do szybkiego udoskonalenia swojego projektu. Użyj filtra kolorów, gdy chcesz, aby Twoje obrazy bladły w tle! Filtr sprawi, że obraz będzie o wiele bardziej stłumiony i mniej rozpraszający. com/uploads/2019/02/Simple-Blue-Business-Trifold-Template-1. jpg" alt="Simple Blue Business Trifold Template" width="650" height="1062" data-old-src="//pl. jpg"/> Filtr kolorów może w kilka sekund sprawić, że Twoje obrazy będą pasowały do reszty broszury. Jak widać powyżej, projektanci nałożyli na zdjęcia ciemnoniebieski filtr, aby dopasować je do koloru użytego w broszurze. Aby stworzyć swój własny filtr kolorów, potrzebujesz jedynie ikony kwadratu! Następnie zmień krycie według własnych upodobań i gotowe. Polecam również stosowanie filtra kolorów w utrzymaniu spójnego przekazu marki przez Twoją agencję lub firmę. Źródło Większość przykładów w tym artykule dotyczyła bardzo tradycyjnych broszur typu trifold. Myślę, że ich popularność wynika z faktu, że pasują do standardowej kartki papieru. Lecz jeśli chcesz być bardziej kreatywny, możesz stworzyć również broszurę kwadratową, taką jak na powyższym przykładzie! Na kwadratowych stronach znacznie łatwiej jest umieścić dużą ilość informacji pisemnych. W tym przypadku, w broszurze wymieniono wszystkie codzienne wydarzenia, w każdym miesiącu roku. W tradycyjnej broszurze trójdzielnej informacje te byłyby ściśnięte i czytelnik prawdopodobnie nie miałby żadnej przyjemności z ich czytania. Dodatkowo, dzięki nietradycyjnym kształtom czy rozmiarom, broszura będzie natychmiast wyróżniać się na tle innych. Tworzenie broszury o dużej ilości treści może być trudne z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. Jeśli planujesz załączyć wiele obrazów i treści w swojej trójdzielnej broszurze, spójrz na powyższy przykład. Projektant był w stanie umieścić mnóstwo obrazków wewnątrz broszury, nie sprawiając, że zawartość wygląda na ściśniętą. Stosując naprzemiennie obrazki oraz treść, uzyskał efekt prawie jak przy planszy z gry “kółko i krzyżyk”. Każdy z tych obrazków dodaje też trochę przestrzeni do tekstu. Takie podejście ułatwia czytelnikowi korzystanie z informacji zawartych w broszurze. Co więcej, strzałki bardziej wciągają czytelnika w zamieszczone treści. Niezależnie od wyboru grafiki, jednym z największych błędów, który można popełnić podczas projektowania, jest korzystanie z obrazów o niskiej jakości. Możesz mi wierzyć, że to jedyna rzecz, przez którą najszybciej możesz utracić wiarygodność biznesową. Zdjęcia mogą wyglądać świetnie na małym ekranie komputera, ale po wydrukowaniu przypominają rozmazane plamy. Uwierz mi, zdarzyło mi się to wiele razy, a strata poświęconego czasu wcale nie mnie nie cieszyła! Spójrz jakie wspaniałe zdjęcia zostały użyte w powyższym przykładzie broszury. Są ostre, przejrzyste i sprawiają, że całość wygląda bardzo profesjonalnie. com/uploads/2019/02/Bold-Business-Marketing-Trifold-Brochure-Example2-1. jpg"/> Pamiętaj, że ktoś może usłyszeć o Twojej marce po raz pierwszy właśnie dzięki Twojej broszurze – upewnij się więc, że zrobisz odpowiednie wrażenie. Poświęć więc trochę czasu na znalezienie perfekcyjnych zdjęć, a jeśli Ci się nie uda, poszukaj inspiracji w naszej kolekcji zdjęć stockowych. Nigdy nie powinieneś dążyć do wypełnienia broszury jak największą ilością treści. Zamiast tego, zostaw trochę pustej przestrzeni, aby odbiorcy mogli łatwiej poruszać się po stronie. Pusta przestrzeń to niezapełnione miejsce wokół tekstu, pomiędzy kolumnami i zdjęciami na stronie. Pozostawienie wystarczającej ilości pustego obszaru sprawi, że strona będzie wyglądać lepiej i będzie bardziej czytelna. Należy również pozostawić trochę miejsca wokół tekstu, inaczej Twoja broszura będzie przypominać pracę semestralną albo chaotyczny zlepek tekstu i obrazów. I nikt nie będzie chciał jej przeczytać. W poniższym przykładzie zaznaczyłem kilka różnych typów pustych przestrzeni: Możesz również użyć niezapełnionego miejsca, aby przyciągnąć uwagę odbiorców do samej treści, jak to uczyniono powyżej. Dzięki temu zdołasz uwidocznić swój cennik lub opinie zadowolonych klientów. Źródło Niekiedy łatwiej jest wyjaśnić dany proces za pomocą wizualizacji. Jak widzisz na podanym przykładzie, złożony koncept został przedstawiony za pomocą prostej infografiki: Taka infografika procesu stanowi doskonały sposób na podzielenie każdego procesu na mniejsze etapy. Możesz też dodać do niej ikony lub ilustracje, aby uczynić treść bardziej interesującą. Ludzie będą chcieli przeczytać Twoje informacje, jeśli przedstawisz je w interesujący sposób. Bądźmy szczerzy, Twoja trójdzielna broszura nie zawsze zostanie idealnie zaprezentowana odbiorcy. Czasami będzie wręczona do góry nogami albo tylną stroną. Aby poradzić sobie z tym bardzo realnym problemem, zalecam, aby tylna okładka była tak samo atrakcyjna jak przednia. Jednym z prostych sposobów, aby to zrobić jest wykorzystanie obrazu lub grafiki, która rozciąga się od przedniej do tylnej okładki. Zabieg ten pozwala na wykorzystanie większej przestrzeni na broszurze, przez co wybór potencjalnego zdjęcia na okładkę jest prawie nieograniczony. Ten przykład broszury trifold wykorzystuje przepiękne zdjęcie krajobrazu, aby zareklamować podróż do Utah: Bez względu na to, w które miejsce broszury spojrzysz, ten widok wciąż będzie przyciągał Twoją uwagę i nie pozwoli o sobie zapomnieć! Używanie spójnych fontów sprawi, że Twoje broszury będą czytelne i logiczne. Nie pozwól, aby w nagłówku wewnętrznej strony widniał inny font, niż w nagłówku kolejnej strony. To tylko zdezorientuje czytelnika, a niekiedy może nawet spowodować, że ten odłoży Twoją broszurę na bok. Zamiast tego, wybierz w swojej broszurze dopasowane fonty, tak jak na przykładzie poniżej: To już wszystkie wskazówki dotyczące tworzenia trójdzielnych broszur, które dla Ciebie przygotowaliśmy tym razem! Zapamiętaj poniższe porady dotyczące projektowania broszur typu trifold: Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia broszur trifold, odwiedź nasze przewodniki: Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej. Opis Typ Więcej System operacyjny Wersja Data Wszystkie Wyświetl szczegóły Pobieranie Wyświetl opcje pobierania Nie znaleziono wyników dla Y /apps/intel/arksuite/template/arkProductPageTemplate Ten plik do pobrania instaluje sterownik intel® graphics dla 4. generacji. Wyświetl opcje pobierania. 15. 36. 41. 5180 Sterowniki Ten plik do pobrania instaluje wersję 15. 40. 7. 64. 4279 Intel® Graphics Driver dla 64-bitowego systemu Windows® 10. pl/content/www/pl/pl/download/18388/intel-graphics-driver-for-windows-10-15-40-4th-gen. 15. 4279 Data wprowadzenia produktu po raz pierwszy na rynek. Przygotowanie do wycofania z produkcji to szacowana data rozpoczęcia procesu wycofania produktu. Powiadomienie o wycofaniu produktu (PDN — Product Discontinuance Notification), zostanie opublikowane bezpośrednio po rozpoczęciu procesu wycofania produktu i będzie zawierać szczegółowe dane dotyczące zakończenia cyklu eksploatacyjnego (EOL —End Of Life). Niektóre działy sprzedaży mogą przedstawić informacje dotyczące zakończenia cyklu eksploatacyjnego (EOL — End Of Life) przed opublikowaniem powiadomienia o wycofaniu produktu. Aby uzyskać informacje dotyczące zakończenia cyklu eksploatacyjnego (EOL — End Of Life) oraz możliwości jego wydłużenia, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Intel. Litografia odnosi się do technologii półprzewodników wykorzystywanej do produkcji układów scalonych. Jest opisywana w skali nanometrycznej (nm), która określa rozmiar funkcji wbudowanych w półprzewodnik. Liczba rdzeni to termin dotyczący sprzętu określający liczbę niezależnych centralnych jednostek obliczeniowych w jednym składniku komputerowym (płytce półprzewodnikowej lub układzie scalonym). Wątek (wątki przetwarzania) to pojęcie dotyczące oprogramowania określające podstawową kolejność instrukcji, które mogą zostać przetworzone przez jeden rdzeń procesora. Podstawowa częstotliwość procesora to tempo otwierania i zamykania tranzystorów procesora. Podstawowa częstotliwość procesora to punkt działania, w którym definiuje się znamionową moc termiczną (TDP). Częstotliwość mierzona jest zazwyczaj w gigahercach (GHz), tj. miliardach cykli na sekundę. Pamięć podręczna procesora to obszar szybkiej pamięci znajdujący się na procesorze. Intel® Smart Cache to architektura umożliwiająca wszystkim rdzeniom dynamiczne współdzielenie dostępu do pamięci podręcznej ostatniego poziomu. Magistrala jest podsystemem do przesyłania danych pomiędzy komponentami komputera lub między komputerami. Występują między innymi: magistrala FSB (front-side bus), która przesyła dane pomiędzy procesorem i koncentratorem kontrolera pamięci; DMI (direct media interface) do realizacji szybkich połączeń point-to-point pomiędzy kontrolerem zintegrowanej pamięci Intel i koncentratorem kontrolera urządzeń I/O Intel na płycie głównej komputera; oraz QPI (Quick Path Interconnect) umożliwia szybkie połączenia point-to-point pomiędzy procesorem i kontrolerem zintegrowanej pamięci. Znamionowa moc termiczna (ang. Thermal Design Power — TDP) to średnia moc określona w watach, którą procesor emituje, działając z podstawową częstotliwością i mając aktywne wszystkie rdzenie przy zdefiniowanym przez firmę Intel obciążeniu o wysokim stopniu złożoności. Aby zapoznać się z wymogami mechanizmu cieplnego, zobacz dane katalogowe. Dostępne opcje rozwiązań wbudowanych oznaczają, że dane produkty zapewniają rozszerzone możliwości zakupu w zakresie systemów inteligentnych i rozwiązań wbudowanych. Certyfikat produktu oraz warunki użytkowania znajdują się w raporcie Dopuszczającym do Produkcji. Więcej informacji można uzyskać u najbliższego przedstawiciela firmy Intel. Maksymalna wielkość pamięci odnosi się do maksymalnej pojemności pamięci obsługiwanej przez procesor. Procesory Intel® są dostępne w czterech wersjach: z jednym kanałem pamięci, z podwójnym kanałem pamięci, z potrójnym kanałem pamięci a także w wersji Flex Mode. Liczba kanałów pamięci odnosi się do funkcjonowania pasma dla rzeczywistej aplikacji. Maksymalna przepustowość pamięci to maksymalna prędkość (GB/s) z jaką procesor może odczytywać dane lub je zapisywać w pamięci półprzewodnikowej. Obsługa pamięci ECC oznacza obsługę przez procesor pamięci z korekcją błędów (Error-Correcting Code). Pamięć ECC to rodzaj pamięci systemowej umożliwiającej wykrywanie i korekcję typowych uszkodzeń danych wewnętrznych. Pamięć ECC musi być obsługiwana zarówno przez procesor, jak i przez chipset. Grafika procesora oznacza układ graficzny wbudowany w procesor z funkcjami obsługi grafiki, materiałów multimedialnych i wyświetlania. Udoskonalone funkcje układów graficznych Intel® HD Graphics, Iris™ Graphics, Iris Plus Graphics i Iris Pro Graphics obsługują konwersję plików multimedialnych, wysoką szybkość odświeżania oraz filmy w rozdzielczości 4K Ultra HD (UHD). Więcej informacji można znaleźć na stronie Technologia Intel® Graphics. Częstotliwość podstawowa układu graficznego odnosi się do klasyfikowanej/gwarantowanej częstotliwości zegara renderowania grafiki w jednostkach MHz. Dynamiczna zmiana częstotliwości rdzenia graficznego procesora odnosi się do maksymalnej oportunistycznej częstotliwości zegara renderowania grafiki (w MHz) osiąganej przez technologię Grafika HD Intel® z funkcją Dynamic Frequency. Maksymalna ilość pamięci dostępnej dla układu graficznego w procesorze. Układ graficzny w procesorze i jednostka centralna procesora korzystają z tej samej pamięci fizycznej (z uwzględnieniem systemu operacyjnego, sterownika i innych ograniczeń systemowych). Wyjście grafiki określa dostępne interfejsy do obsługi komunikacji z wyświetlaczami. Maksymalna rozdzielczość (HDMI) jest maksymalną rozdzielczością obsługiwaną przez procesor za pośrednictwem interfejsu HDMI (24 bity na piksel przy 60 Hz). Rozdzielczość ekranu komputera lub urządzenia jest zależna od wielu czynników projektowych systemu; rzeczywista rozdzielczość systemu może być niższa. Maksymalna rozdzielczość (DP) jest maksymalną rozdzielczością obsługiwaną przez procesor za pośrednictwem interfejsu DP (24 bity na piksel przy 60 Hz). Maksymalna rozdzielczość (Wbudowany płaski wyświetlacz) jest maksymalną rozdzielczością obsługiwaną przez procesor dla urządzenia z wbudowanym płaskim wyświetlaczem (24 bity na piksel przy 60 Hz). Rozdzielczość ekranu komputera lub urządzenia jest zależna od wielu czynników projektowych systemu; rzeczywista rozdzielczość urządzenia może być niższa. Maksymalna rozdzielczość (VGA) jest maksymalną rozdzielczością obsługiwaną przez procesor za pośrednictwem interfejsu VGA (24 bity na piksel przy 60 Hz). DirectX to zestaw funkcji API (Application Programming Interfaces) z kolekcji Microsoft określonej wersji wspomagający generowanie zadań obliczeniowych dla multimediów. OpenGL (Open Graphics Library) odnosi się do języka opisu różnych modeli renderowania grafiki wektorowej 2D i 3D, ale także do opartych na tym języku platform tworzenia modeli API (Application Programming Interface). Intel® Quick Sync Video pozwala na szybką konwersję materiałów filmowych. Umożliwia ich odtwarzanie w przenośnych odtwarzaczach multimedialnych, udostępnianie w Internecie oraz tworzenie i edycję. Wersja PCI Express oznacza wersję obsługiwaną przez procesor. Peripheral Component Interconnect Express (PCIe) to wydajny standard szeregowej komputerowej magistrali rozszerzeń umożliwiający podłączanie urządzeń sprzętowych do komputera. Różne wersje PCI Express obsługują różne szybkości przesyłania danych. Konfiguracje PCI Express (PCIe) to opis dostępnych konfiguracji linii PCIe, za pomocą których można połączyć linie PCH PCIe z urządzeniami PCIe. Linia PCI Express (PCIe) składa się z dwóch różnych par sygnalizacyjnych (jedna do odbierania danych, a druga — do ich przesyłania) i stanowi podstawową jednostkę magistrali PCIe. Liczba linii PCI Express to łączna liczba takich linii obsługiwanych przez procesor. Gniazdo to składnik zapewniający obsługę mechanicznych i elektrycznych połączeń między procesorem i płytą główną. Referencyjna specyfikacja radiatorów firmy Intel zapewniająca poprawne działanie tego produktu. Temperatura powierzchni to maksymalna temperatura obsługiwana przez zintegrowany radiator procesora (Integrated Heat Spreader, IHS). Pamięć Intel® Optane™to innowacyjna pamięć nieulotna najnowszej klasy umiejscowiona pomiędzy pamięcią systemową i pamięcią masową, która polepsza wydajność systemu i czas reakcji. W połączeniu ze sterownikiem Intel® Rapid Storage Technology Driver bezproblemowo zarządza wieloma warstwami pamięci masowej w systemie operacyjnym z jednym dyskiem wirtualnym, gdzie dane często używane są powiązane z najszybszą warstwą pamięci. Pamięć Intel® Optane™ wymaga określonej konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Odwiedź stronę pod adresem www. com/OptaneMemory, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach konfiguracji. Technologia Intel® Turbo Boost zapewnia dynamiczny wzrost częstotliwości procesora w razie potrzeby dzięki odpowiedniemu chłodzeniu i zapasowi mocy, który umożliwia automatyczne turboprzyspieszenie, gdy jest ono potrzebne, oraz zwiększenie energooszczędności, gdy cała dostępna wydajność nie jest wymagana. Technologia Intel® Hyper-Threading (Intel® HT) zapewnia dwa wątki przetwarzania na każdy rdzeń procesora. Dzięki technologii HT wielowątkowe aplikacje wykonują więcej zadań jednocześnie w krótszym czasie. Technologia Intel® Transactional Synchronization Extensions New Instructions (Intel® TSX-NI) to zestaw instrukcji mających za zadanie skalowanie wydajności w przetwarzaniu wielowątkowym. Technologia ta zwiększa wydajność operacji równoległych poprzez usprawnioną kontrolę zakleszczeń w oprogramowaniu. Architektura Intel® 64 w połączeniu z obsługującym ją oprogramowaniem zapewnia 64-bitowe operacje obliczeniowe na serwerach, stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i platformach urządzeń przenośnych. ¹ Architektura Intel 64 poprawia wydajność umożliwiając systemowi przydzielanie pamięci wirtualnej, jak i fizycznej o wielkości większej niż 4 GB. Zestaw instrukcji odnosi się do podstawowego zestawu poleceń i instrukcji, które mikroprocesor rozumie i może wykonać. Podana wartość określa, z którym zestawem instrukcji firmy Intel zgodny jest dany procesor. Rozszerzony zestaw instrukcji to dodatkowe instrukcje, które mogą zwiększyć wydajność w przypadku wykonywania takich samych operacji na wielu obiektach danych. Mogą one zawierać rozszerzenia SSE (Streaming SIMD Extensions) i AVX (Advanced Vector Extensions). Stany bezczynności (stany C) służą do oszczędzania energii w czasie bezczynności procesora. C0 to stan operacyjny, gdy procesor wykonuje użyteczne zadania. C1 to pierwszy stan bezczynności, C2 — drugi, i tak dalej. Im wyższa liczba, tym bardziej energooszczędny stan. Udoskonalona technologia Intel SpeedStep® zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na energię, istotnego w przypadku systemów przenośnych. Tradycyjna technologia Intel SpeedStep® przełącza zarówno napięcie, jak i częstotliwość pomiędzy wysokimi i niskimi poziomami w odpowiedzi na obciążenie procesora. Udoskonalona technologia Intel SpeedStep® powstała w oparciu o tę architekturę z zastosowaniem takich strategii konstrukcyjnych, jak oddzielenie zmian napięcia i częstotliwości zegara oraz dystrybucja i przywracanie sygnału zegarowego. Technologie monitoringu termicznego zapewniają ochronę obudowy procesora i systemu przed przegrzaniem z wykorzystaniem kilku funkcji zarządzania termicznego. Cyfrowy czujnik termiczny w układzie procesora (DTS, Digital Thermal Sensor) kontroluje temperaturę rdzenia, a funkcje zarządzania termicznego zmniejszają pobór mocy (i temperaturę), gdy jest to wymagane w celu utrzymania punktu pracy w ramach parametrów granicznych. Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI) to zestaw instrukcji umożliwiających szybkie i bezpieczne szyfrowanie i deszyfrowanie danych. Instrukcje AES-NI są przydatne w szerokim zakresie aplikacji kryptograficznych, na przykład w przypadku aplikacji wykonujących szyfrowanie/deszyfrowanie dużej ilości danych, uwierzytelnianie, generowanie liczb losowych i szyfrowanie z uwierzytelnianiem. Technologia Intel® Secure Key to prawdziwy cyfrowy generator liczb losowych, wzmacniający algorytmy szyfrujące. Technologia Intel® Trusted Execution do zabezpieczeń systemów komputerowych jest wszechstronnym zestawem rozszerzeń sprzętowych procesorów i chipsetów wprowadzającym ulepszenia platform do cyfrowego biura, opartych na funkcjach zabezpieczeń, takich jak pomiar czasu uruchomienia i obsługa wyjątków. Jej działanie jest możliwe dzięki środowisku, w którym aplikacje są uruchamiane we własnej przestrzeni, chronionej przed innym oprogramowaniem na tym systemie. Obsługa sprzętowej funkcji zabezpieczeń Execute Disable Bit może zmniejszyć narażenie na działanie wirusów i ataków opartych na złośliwych kodach oraz zapobiec wykonywaniu i rozprzestrzenianiu się na serwerze i w sieci szkodliwego oprogramowania. Program stabilnych platform firmy Intel® ułatwiających pracę administratorom ułatwia firmom identyfikację i wdrożenie w oparciu o obrazy standardowych, stabilnych platform komputerowych na co najmniej 15 miesięcy. Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x) sprawia, że jedna platforma sprzętowa działa jak wiele „wirtualnych" platform. Zapewnia większe możliwości zarządzania dzięki ograniczeniu przestojów i utrzymywaniu wysokiej wydajności przez podział procesów obliczeniowych na odrębne partycje. Technologia wirtualizacji Intel® Virtualization for Directed I/O (VT-d), oprócz wcześniej obsługiwanej technologii IA-32 (VT-x) i procesora Itanium® (VT-i), obsługuje wirtualizację urządzeń I/O. Intel VT-d pomaga użytkownikom końcowym poprawić zabezpieczenia i niezawodność systemów, jak również zwiększyć wydajność urządzeń I/O w środowiskach wirtualnych. Intel® VT-x z technologią Extended Page Tables (EPT), określaną również mianem Second Level Address Translation (SLAT), umożliwia przyspieszenie pracy zwirtualizowanych aplikacji mocno obciążających pamięć. Technologia Extended Page Tables na platformach z technologią Intel® Virtualization obniża koszty pamięci i zużycia energii oraz wydłuża czas pracy baterii dzięki sprzętowej optymalizacji zarządzania tablicami stron. Firma Intel dostarcza te procesory do producentów sprzętu (OEM), a producenci OEM zwykle preinstalują procesor. Firma Intel określa je mianem procesorów paletowanych lub procesorów OEM. Firma Intel nie oferuje bezpośredniej obsługi gwarancyjnej. Skontaktuj się z producentem OEM lub sprzedawcą w celu uzyskania pomocy technicznej w ramach gwarancji. Chcemy, aby zestaw narzędzi ARK był dla Ciebie przydatny. Wprowadź tutaj swoje komentarze, pytania i sugestie. W ciągu 2 dni roboczych otrzymasz odpowiedź. Komentarze zostały wysłane. Dziękujemy za przesłany komentarz. Twoje dane osobowe zostaną wykorzystane tylko w celu udzielenia odpowiedzi na zgłoszenie. Ani Twoje dane, ani adres e-mail nie zostały dodane do żadnej listy dystrybucyjnej, co oznacza, że z firmy Intel Corporation nie otrzymasz żadnych niezamówionych wiadomości. Klikając przycisk „Prześlij”, potwierdzasz akceptację Warunków użytkowania i zrozumienie Zasad poufności danych firmy Intel. Podane tu informacje mogą ulec zmianie w dowolnym czasie i bez powiadomienia. Firma Intel może w każdej chwili i bez powiadomienia dokonać zmian w cyklu życia produktu, specyfikacjach i opisach produktów. Informacje są dostarczane „jako takie” i firma Intel nie składa żadnych oświadczeń ani nie udziela żadnych gwarancji w zakresie dokładności danych czy funkcji produktu, dostępności, funkcjonalności czy zgodności wymienionych produktów. Więcej informacji na temat powyższych produktów lub systemów można uzyskać u ich dostawcy. Klasyfikacja firmy Intel jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i składa się z numerów Export Control Classification Number (ECCN) i Harmonized Tariff Number (HTS). Korzystanie z klasyfikacji firmy Intel nie dotyczy firmy Intel i nie może być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja w zakresie właściwych numerów ECCN lub HTS. Firmy współpracujące w roli importera i/lub eksportera odpowiadają za ustalenie prawidłowej klasyfikacji transakcji Oficjalne definicje właściwości i funkcji produktów można znaleźć w arkuszu danych katalogowych. ‡ Ta funkcja może nie być dostępna we wszystkich komputerach. Skontaktuj się z dostawcą komputera i dowiedz się, czy komputer obsługuje tę funkcję lub sprawdź zgodność funkcji w specyfikacji systemu (płyty głównej, procesora, chipsetu, zasilacza, dysku twardego, kontrolera grafiki, pamięci, systemu BIOS, sterowników, monitora maszyny wirtualnej — VMM, oprogramowania platformy i/lub systemu operacyjnego). Działanie, wydajność i pozostałe zalety tej funkcji mogą zależeć od konfiguracji systemu. Maks. częstotliwość Turbo odpowiada maksymalnej częstotliwości jednordzeniowego procesora, jaką można uzyskać dzięki technologii Intel® Turbo Boost. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem . „Zapowiedziane” kody SKU nie są jeszcze dostępne. Więcej informacji na temat dostępności na rynku można znaleźć na stronie Data wprowadzenia produktu na rynek. Maksymalne TDP systemu jest oparte na najgorszym z możliwych scenariuszu. Rzeczywiste TDP może być niższe, jeśli nie wszystkie wejścia/wyjścia chipsetów są używane. Niektóre produkty mogą obsługiwać nowe instrukcje AES z aktualizacją konfiguracji procesora, w szczególności i7-2630QM/i7-2635QM, i7-2670QM/i7-2675QM, i5-2430M/i5-2435M, i5-2410M/i5-2415M. Skontaktuj się z OEM systemu BIOS, który zawiera najnowszą aktualizację konfiguracji procesora. Procesory obsługujące przetwarzanie 64-bitowe w architekturze Intel® wymagają systemu BIOS obsługującego architekturę Intel 64. Numery procesorów Intel nie są miarą wydajności tych procesorów. Numery procesorów pozwalają odróżniać funkcje w obrębie jednej rodziny procesorów, a nie między różnymi rodzinami. Więcej informacji można uzyskać pod adresem Więcej informacji zawierających m. in. szczegóły dotyczące procesorów obsługujących technologię Intel® HT można uzyskać pod adresem http://www. html? wapkw=hyper+threading. 5. Zawsze dołączaj sekcję z danymi kontaktowymi
6. Umieść jedną główną sekcję na każdej stronie broszury
7. Używaj jedynie zdjęć powiązanych wspólnym motywem lub kolorami
8. W tym roku postaw na futurystyczne kolory i wzory
9. Użyj osi czasu, gdy opowiadasz historię
10. Zamieść przekonujące wezwanie do działania na okładce swojej broszuryŹródło
11. Spróbuj użyć niekonwencjonalnego układu broszury trifold
112. Zilustruj procesy w swojej broszurze
13. Dodaj filtr kolorów, aby stonować obrazy
14. Stwórz kwadratową broszurę trifold
15. Użyj bloków treści do rozmieszczenia informacji na broszurze
16. W firmowych broszurach zawsze używaj obrazów wysokiej jakościŹródło
17. Upewnij się, że w Twojej broszurze jest wystarczająco dużo pustej przestrzeni
18. Opisz proces wizualizacjami lub infografikami
19. Wybierz zdjęcie na przednią i tylną okładkę
20. W swoich broszurach dobieraj spójne fonty
ŹródłoPonad 35 Przykładów Broszur Marketingowych, Porady i Szablony
12 Szablonów Broszur i Wskazówek Projektowych
Przewodnik Projektowania Broszur Marketingowych: Stwórz Broszurę w 5 krokach
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy. Układ graficzny procesora
Układ graficzny procesora ‡Karta graficzna Intel® HD dla procesorów Intel® czwartej generacjiCzęstotliwość podstawowa układu graficznego350 MHzMaks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego1. 10 GHzMaks. pamięć wideo układu graficznego1. 7 GBWyjście do grafikieDP/DP/HDMI/DVI/VGAMaks. rozdzielczość (HDMI)‡1920x1080@60HzMaks. rozdzielczość (DP)‡2560x1600@60HzMaks. rozdzielczość (eDP – wbudowany płaski wyświetlacz)‡Maks. rozdzielczość (VGA)‡1920x1200@60HzObsługa DirectX*11. 1/12Obsługa OpenGL*4. 3Intel® Quick Sync VideoLiczba obsługiwanych wyświetlaczy ‡3Skalowalność1S OnlyWersja PCI ExpressUp to 3. 0Liczba konfiguracji PCI Express ‡Up to 1x16, 2x8, 1x8+2x4Maksymalna liczba linii PCI Express16Obsługiwane gniazdaFCLGA1150Maks. konfiguracja procesora1Specyfikacja systemu Thermal SolutionPCG 2013CTCASE72°CWymiary obudowy37. 5mm x 37. 5mmObsługa pamięci Intel® Optane™ ‡Technologia Intel® Turbo Boost ‡Technologia Intel® Hyper-Threading ‡Intel® TSX-NIIntel® 64 ‡Zestaw instrukcji64-bitRozszerzony zestaw instrukcjiIntel® SSE4. 1, Intel® SSE4. 2Stany bezczynnościUdoskonalona technologia Intel SpeedStep®Technologie monitorowania chłodzeniaNiezawodność i bezpieczeństwo
Intel® AES New InstructionsSecure KeyTechnologia Intel® Trusted Execution ‡Funkcje Execute Disable Bit ‡Program stabilnych platform firmy Intel® ułatwiających pracę administratoromTechnologia Intel® Virtualization (VT-x) ‡Technologia Intel® Virtualization for Directed I/O (VT-d) ‡Technologia Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) ‡Zamawianie i zgodność
Intel® Pentium® Processor G3250 (3M Cache, 3. 20 GHz) FC-LGA12C, Tray
MM#931014Kod SPECSR1K7Kod zamówieniaCM8064601482514Nośnik transportowy TRAYNumer wersjiC0Identyfikatory arkuszy danych MDDS706950Boxed Intel® Pentium® Processor G3250 (3M Cache, 3. 20 GHz) FC-LGA12C
937649BX80646G3250 BOX724749Boxed Intel® Pentium® Processor G3250 (3M Cache, 3. 20 GHz) FC-LGA12C, for China
937651BXC80646G3250Informacje o przestrzeganiu przepisów handlowych
ECCN3A991CCATSNAUS HTS8542310001931014PCN937649PCN937651PCNSterowniki i oprogramowanie
Najnowsze sterowniki i oprogramowanie
Nie znaleziono żadnych wyników dotyczących tego produktu..Dostępne pliki do pobrania: Intel® Graphics Driver dla Windows 7*/8. 1* [15. 36]
Intel® Graphics Driver dla systemu Windows® 10 [15. 40][czwartej generacji]
Pomoc techniczna
Data rozpoczęcia
Przygotowanie do wycofania z produkcji
Litografia
Liczba rdzeni
Liczba wątków
Bazowa częstotliwość procesora
Cache
Szybkość magistrali
TDP
Dostępne opcje rozwiązań wbudowanych
Maks. wielkość pamięci (w zależności od rodzaju pamięci)
Rodzaje pamięci
Maks. liczba kanałów pamięci
Maks. przepustowość pamięci
Obsługa pamięci ECC ‡
Układ graficzny procesora ‡
Częstotliwość podstawowa układu graficznego
Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego
Maks. pamięć wideo układu graficznego
Wyjście do grafiki
Maks. rozdzielczość (HDMI)‡
Maks. rozdzielczość (DP)‡
Maks. rozdzielczość (eDP – wbudowany płaski wyświetlacz)‡
Maks. rozdzielczość (VGA)‡
Obsługa DirectX*
Obsługa OpenGL*
Intel® Quick Sync Video
Wersja PCI Express
Liczba konfiguracji PCI Express ‡
Maksymalna liczba linii PCI Express
Obsługiwane gniazda
Specyfikacja systemu Thermal Solution
TCASE
Obsługa pamięci Intel® Optane™ ‡
Technologia Intel® Turbo Boost ‡
Technologia Intel® Hyper-Threading ‡
Intel® TSX-NI
Intel® 64 ‡
Zestaw instrukcji
Rozszerzony zestaw instrukcji
Stany bezczynności
Udoskonalona technologia Intel SpeedStep®
Technologie monitorowania chłodzenia
Intel® AES New Instructions
Secure Key
Technologia Intel® Trusted Execution ‡
Funkcje Execute Disable Bit ‡
Program stabilnych platform firmy Intel® ułatwiających pracę administratorom
Technologia Intel® Virtualization (VT-x) ‡
Technologia Intel® Virtualization for Directed I/O (VT-d) ‡
Technologia Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) ‡
Procesor paletowany
Czekamy na Twoją opinię